Majowe Medytacje

DSC00595_800x600W sobotę 9 maja w Załuziu odbyła się impreza integracyjna dla mieszkańców miejscowości i nie tylko. Ognisko, muzyka, wspólne śpiewanie to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników. Impreza była zwieńczeniem projektu „Profesjonalni w działaniu – wdrożenie modelu współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych w subregionie ostrołęckim”.
Zorganizowaliśmy ją przy współpracy GOUK w Różanie i przy wsparciu ze środków EFS z UE za pośrednictwem Stowarzyszenia Boris oraz Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi z Długosiodła.
Impreza rozpoczęła się o godz. 16 i trwała do godz. 20. Pogoda dopisała, nastroje również. Z racji tego, że impreza odbywała się nad stawem wiejskim, główną atrakcją był konkurs wędkarski, w którym udział wzięło kilkunastu uczestników. Czas trwania rywalizacji wynosił półtorej godziny i chociaż nie wszystkim w łowieniu szczęście dopisywało, każdy z zawodników otrzymał nagrodę.
W losowaniu uczestnicy wygrywali wędki, kołowrotki, woblery, krzesełka i inne akcesoria wędkarskie.
Celem projektu Majowe Medytacje była integracja społeczna mieszkańców Załuzia. Udział wzięło około stu osób. Dla najmłodszych przygotowano tablice do malowania, książki do czytania i inne atrakcje. Wspaniałe przysmaki z ogniska, owoce i ciasta były dopełnieniem nastrojów rozśpiewanych i roztańczonych imprezowiczów. Nie obyło się bez występu wokalno-muzycznego w naszym wykonaniu.
Dodatkowo wraz ze społecznością wsi uporządkowaliśmy teren nad stawem. W trakcie trwania imprezy przeprowadzona została zbiórka pieniężna, która zostanie przeznaczona na zakup narybku amura, który będzie oczyszczał staw z zarośli i nie dopuści do jego zarastania.

« 1 z 4 »