Śpiew, który łączy pokolenia

DSC_0277_800x533W Załuziu 8 czerwca zorganizowałyśmy przegląd piosenki „Śpiew, który łączy pokolenia”. Ludzie po osiągnięciu pewnego wieku osiadają na mieliźnie życia, popadają w depresję i zobojętnienie na życie, które tak naprawdę kwitnie wokół nas. Istnieją jednak osoby, które są zupełnym przeciwieństwem stereotypu „starszej pani” i mówią stanowcze „NIE” nudzie i marazmowi. Do takich osób chcemy się zaliczać. Chcemy służyć za przykład jak można, z pozornie szarej i nudnej wioski, zrobić małe centrum kulturalne.
Przegląd zorganizowałyśmy przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Różanie. Nie ma tu sztuczności czy stwarzania pozorów. To inicjatywa szczera z serca i chęci pokazania, że można miło spędzać czas i bawić się w miłej, swojskiej atmosferze. Przygotowałyśmy stoiska z potrawami regionalnymi, kiełbaski z ogniska i grilla które umilały wszystkim sobotni dzień. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowałyśmy zabawy z harcerzami, boisko do gry w piłkę siatkową i nożną. Jako gospodarze przywitałyśmy wszystkich gości wykonaniem „piosenki lwowskiej”. Następnie odbyły się prezentacje zespołów i solistów biorących udział w przeglądzie. Finalistom Nagrody wręczali burmistrz Różana, Piotr Świderski oraz Ryszard Poznakowski, znany polski wokalista, kompozytor, członek i lider legendarnego zespołu Trubadurzy.
Bogata oferta imprezy nie pozwoliła nikomu przejść obojętnie obok nazw zespołów i nazwisk artystów, którzy wystąpili w Załuziu. Jako gwiazda wieczoru wystąpił znany i ceniony w środowisku muzycznym gitarzysta i wokalista Leszek Cichoński. Współpracował z wieloma polskimi znanymi artystami, między innymi z Pawłem Kukizem, Tadeuszem Nalepą. Tym razem przyjechał do nas z równie znanym i lubianym zespołem „Ergo”. Całość zakończyła się zabawą taneczną na trawie przy akompaniamencie zespołu „Echo”.

« 1 z 4 »