Wyjazd na Ukrainę

DSCF3964_800x600W dniach 26-29 lipca 2013 roku gościłyśmy w Nowogradzie Wołyńskim na Ukrainie. Zostałyśmy zaproszone jako jedyna delegacja z Polski i bardzo serdecznie witane na ziemiach Ukraińskich. Odbywało się tam święto słynnej pisarki Łesi Ukrainki (właśc. Łarysa Kosacz-Kwitka – ukraińska poetka, pisarka i krytyk literacki). Miałyśmy okazję poznać kulturę Ukrainy, ale również zawiozłyśmy tam nasze dziedzictwo kulturowe. Śpiewałyśmy polskie piosenki: Kolorowe Jarmarki, Pytasz mnie co za wieś, Gdybym miał gitarę, Hej z Góry z Góry, Czerwone Jagody, Czerwone Jabłuszko, Oj czyj to kiń stojit, Hej Sokoły, czym Ukraińcy byli bardzo zachwyceni.
W wyjeździe wzięły udział: Joanna Mróz, Anna Samsel, Anna Mroczkowska, Małgorzata Bielawska, Aleksandra Warsztocka, Jolanta Suchta, Jolanta Kmiołek, Jadwiga Leśnik, Ewa Kołodziejska, a na gitarze akompaniował Tomasz Bielawski.
Stowarzyszenie Aktywnych Pań w Załuziu w czerwcu br. Zorganizowało przegląd piosenki, na który została zaproszona Prezes „Wspólnoty Polskiej” w Łomży, Hanna Gałązka wraz z delegacją z Białorusi – był to chór młodzieżowy,,Tęcza,, pod kierownictwem Tatiany Wołoszynej. Pani Hanna w drodze rewanżu zaproponowała występ na święcie Łesi Ukrainki. Grupa z Załuzia prócz występów miała trzy dni zwiedzania cały czas pod opieką lekarzy ukraińskich, którzy byli sponsorami wyjazdu.

« 1 z 3 »