Wspólne kolędowanie

_DSC005419 stycznia w GOUK-u dałyśmy występ pod tytułem „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Był to szczególny koncert, ponieważ mogliśmy spędzić czas na wspólnym kolędowaniu i ponownie przeżyć wyjątkową atmosferę świąt. Takie wydarzenia są bardzo ważne z punktu widzenia kultywowania naszych tradycji religijnych i kulturowych. Dziś święta większości kojarzą się z prezentami, konsumpcją i wygodnym spędzaniem wolnego czasu.
Wystąpiłyśmy w składzie: Anna Samsel, Teresa Ochenkowska, Joanna Mróz, Ewa Kołodziejska, Anna Mroczkowska, Jolanta Kmiołek, Beata Kanclerz, Ewa Kanclerz, Jolanta Suchta, Jadwiga Leśnik.
Przypomniałyśmy o wartościach i głównej idei świąt Bożego Narodzenia. Zaprosiliśmy widzów w muzyczną podróż zarówno po tych dobrze, jak i tych mniej znanych kolędach i pastorałkach. W prezentowanym programie znalazły się takie kolędy, jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „A wczora z wieczora”, „Przyjdź na świat”, „Bóg się rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Był pastuszek bosy”, a także „Bóg się z Panny narodził”.
Wspólne śpiewanie kolęd przeplatane było recytacją jakże uduchowionej poezji księdza Jana Twardowskiego. Za akompaniament i oprawę muzyczną odpowiedzialni byli Katarzyna i Michał Waśkiewiczowie (pianino, akordeon), a także współtowarzyszące im Ewelina Samsel (klarnet) oraz Julia Mroczkowska (saksofon, tamburyn).
Oprócz sfery duchowej przygotowałyśmy również poczęstunek w postaci przygotowanych  specjalnie na tę okazję pączkami i oponkami. Uczestnictwo w tego rodzaju imprezach jest bardzo dobrym sposobem integracji z mieszkańcami miasta. Po występie obecni widzowie nie opuszczali w pośpiechu sali GOUK-u, lecz zostali, żeby cieszyć się ze wspólnego bycia razem. Niedzielne kolędowanie było świetną okazją, żeby zatrzymać się na chwilę, porozmawiać ze sobą, pośmiać się i razem pośpiewać. Występ sprawił wszystkim dużo radości, za co zostałyśmy nagrodzone gromkimi brawami.

« z 2 »